Laptoptan internet paylaşımı windows 10

Laptoptan internet paylaşımı windows 10 ile gelen yeni özelliklerden biri de mevcut internetinizi dağıtabiliyor olmanız. Sizlere bu yazımızda windows 10 laptoplarımızda nasıl internetimizi programsız paylaşabiliriz onu resimli olarak adım adım anlatacağım. Öncelikle windows 10 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer işletim sisteminiz windows 10 ise aşağıda bulunan önergeleri adım adım uygularsanız bu özellikten yararlanabileceksiniz.

  • Bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan bildirim çubuğuna basarak Mobil Etkin Nokta kısmına sağ tıklama yaparak Ayarala Gidin butonuna basılarak ayarların yapılması gerekmektedir.

Mobil etkin nokta butonuna bastıktan sonra ayarlar ekranına geleceksiniz. Şimdi ayarlar kısmında yapılacakları tek tek inceleyelim. Öncelikle aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Mobil etkin nokta kısmının aktif olması gerekiyor. Aktifleştirdikten sonra Düzenle kısmına basmamız gerekiyor.

  • Düzenle kısmında yapacaklarımız Ağ adımızı belirlemek ve ağ şifremizi belirlemek olacaktır. Ağ şifremiz en az 8 karakterden oluşmaktadır.

  • Ağ adımızı ve şifremizi belirledikten sonra tek yapmamız gereken mobil etkin nokta kısmını aktif edip, oluşturulan ağa bağlanmamız olacaktır.

NOT: Bu sadece laptopları için geçerli değildir. Bu özelliği kasa tipi bilgisayarınıza usb portlarına usb wifi takarak ta kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir